HLAVNÍ PROGRAM

40. ČESKOSLOVENSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL

čtvrtek 19. 10.

Peter Lipa Band (SK)

Hlavní festivalový program zahájí slovenský nestor Peter Lipa a jeho band. Nestárnoucí Peter Lipa letos oslavil již svou osmdesátku a stále zpívá s plným nasazením. Jeho typický jazzový a bluesový projev klade důraz nejen na melodičnost, ale též na neotřelé texty plné zajímavých myšlenek.

The Loop Jazz Orchestra feat. Dave Weckl (CZ/USA)

Tribute to Buddy Rich Big Band (Pocta Big bandu Buddyho Riche), to je pořad, se kterým se představí dvorní kapela hostivařského Loop Jazz Clubu The Loop Jazz Orchestra. Hold jednomu z nejlepších jazzových bubeníků historie přijede s pražským orchestrem vzdát Američan Dave Weckl, který je často označován za nejlepšího jazzového bubeníka současnosti.

pátek 20. 10.

Top Dream Company (CZ)

Před třemi lety to byl v Přerově jen stream bez diváků v hledišti, letos si formace Top Dream Company dá repete konečně i před publikem, které ocení výbušnou funk-soul-pop-jazzovou směsici s potenciálem roztančit celý sál. Hudba pro mladé všech věkových kategorií.

František Uhlíř (CZ)

Kontrabasista František Uhlíř si před třemi lety ke svým sedmdesátinám nadělil autobiografickou kolekci Story of My Life – Music for Septet. Živé provedení této nahrávky uvidíme letos v rámci festivalového jubilea.

Jeff Lorber Trio (USA)

Hvězdné zámořské trio můžeme označit za největší tahák letošního festivalu. Klávesista Jeff Lorber, jenž bude v Přerově vystupovat poprvé, si k sobě přizval muzikanty, kteří vřelost přerovského publika už v minulosti zažili. Jsou jimi baskytarista Jimmy Haslip a bubeník Sonny Emory.

sobota 21. 10.

BBC Borise Urbánka a hosté (CZ)

Ostravský klávesista a skladatel Boris Urbánek již v Přerově představil řadu svých kapel (např. Tutu, Rhythm Desperados aj.). Letos do Přerova přiveze svou další sestavu nazvanou Boris Band Combination (BBC), se kterou předvede své pojetí moderního jazzu a fusion.

Academic Jazz Band Přerov (CZ)

Letošní jubilejní festival přivítá i další jubilanty. Academic Jazz Band Přerov byl založen v roce 1958 jako Dixieland XI. A a v rámci festivalu pravidelně slaví své kulatiny a půlkulatiny, které spolehlivě přitahují zástupy vděčných posluchačů. Letos budou Akademici oslavovat již své 65. výročí.

Judith Hill & Band (USA)

Finále jubilejního 40. ročníku ČSJF obstará zpěvačka a multiinstrumentalistka Judith Hill se svou kapelou. Judith se ve svém portfoliu pyšní spoluprací s hudebními giganty typu Michaela Jacksona, Stevieho Wondera, Ringo Starra nebo Prince. Podílela se i na filmu o doprovodných vokalistech 20 Feet to Stardom, který získal cenu Grammy za nejlepší hudební film a Oskara za nejlepší celovečerní dokument. Na závěr festivalu nás čeká neodolatelný mix soulu, funku a jazzu.

after party

Michito Sanchez Collective

Americký perkusista kubánského původu Michito Sanchez má za sebou řadu nahrávek a vystoupení s osobnostmi z nejvyšší světové hudební ligy. Pro tři festivalové večery sestavil after party kapelu ze svých českých spoluhráčů a zahraničního hosta, kterým je excelentní slovenský trumpetista Juraj Bartoš. Temperamentní latinskoamerická hudba přenese posluchače až do hlubokých festivalových nocí

40. ČESKOSLOVENSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL