GHOST
NOTE

39. ČESKOSLOVENSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL

Ghost Note (USA)

V čele kapely Ghost-Note stojí duo perkusistů Robert „Sput“ Searight a Nate Werth, pocházejících z cenami Grammy ověnčené skupiny Snarky Puppy. Na soupisce členů Ghost-Note jsou špičkoví muzikanti, kteří figurovali v kapelách mnoha zvučných osobností jako Prince, Snoop Dogg, Erykah Badu, Herbie Hancock, Kendrick Lamar, Marcus Miller, Toto, Justin Timberlake a další. Ghost-Note posouvají funkovou hudbu do budoucnosti, stavějí ji na povznášejících průkopnických základech položených takovými velikány, jakými byli James Brown a Sly & The Family Stone, a vnášejí do ní svěží nádech afrobeatu, hip-hopu, psychedelie či world music.
Po svém vzniku v roce 2015 už Ghost-Note začali brát svět útokem. Dvě studiová alba skupiny (Fortified z roku 2015 a Swagism z roku 2018) si vysloužila uznání kritiků a úspěch u posluchačů po celém světě, přičemž obě alba se umístila na prvním místě v jazzové hitparádě iTunes. Stále se rozrůstající rodina hudebníků navíc uspořádala úspěšná turné po Spojených státech, Evropě, Austrálii, Novém Zélandu, Kanadě a Japonsku a vystupovala mezi headlinery na prestižních mezinárodních hudebních festivalech a akcích po celém světě.
Vydáním alba Swagism se Ghost-Note jasně přihlásili ke svému poslání. Album staví do popředí rytmus, jehož neodolatelné, těžkotonážní beaty jsou základem divoké, bohaté hudby. Nahrávka, na které se podílela řada hostujících spolupracovníků, včetně Kamasiho Washingtona, Karla Densona, Bobbyho Sparkse, Nigela Halla, Taze a dalších, ukazuje ohromující schopnost kapely slévat a zesilovat zvuky, což v konečném důsledku přispívá k ostré a komplexní spolupráci při tvorbě jedinečného zvuku Ghost-Note.

Nebojácnost, která je typická pro zvukovou hloubku alba Swagism i pro vyjadřování se k problémům společnosti, kapela snadno přenáší do živých vystoupení. Koncerty Ghost-Note jsou odvážné a neokázalé, přičemž skupina nenabízí žádnou z upjatých přetvářek, které jsou často spojovány s jazzovými kořeny kapely. Každé vystoupení je zaměřené na vytváření svůdných tanečních groovů a nakažlivé energie a přináší příležitost k uvolnění a propojení mezi fanoušky i hudebníky.

BAND MEMBERS INCLUDE: 

Robert Sput Searight (Snarky Puppy, Herbie Hancock, Kendrick Lamar) – drums

Devin Way – percussion

Sylvester Onyejiaka (Prince, Quantic) – baritone sax, tenor sax, flute

Dominique Xavier Taplin (Prince, Toto) – keyboards

Jonathan Mones (Funky Knuckles, RC & The Gritz) – alto sax, flute

Justin „J-Mac Bass“ McKinny – (Liv Warfield and Chris Dave and the Drumhedz) – bass

Peter Knudsen (Outer Orbit) – guitar

ROTATING CAST INCLUDES:
DOMi Degalle – keyboards 
Justin Stanton (Snarky Puppy) – keyboards
Daniel Jones (Jay-Z, Janet Jackson, Justin Timberlake) – keyboards
Nick Werth (Galaxe, Yak Attack) – xylosynth
Cody Wright (Eric Gales) – bass
A.J. Brown (Snoop Dogg, Fred Hammond) – bass
Jon Jon Webb (Rihanna, Ledisi, Beyoncé) – bass
Ben Burget – saxophone
Alvin Ford Jr. (Pretty Lights, Dumpstaphunk) – drums
Devon „Stixx“ Taylor (Justin Bieber) – drums
Cleon Edwards (Erykah Badu) – drums